10 bin lirası olan tapu sahibi olacak: Milli Emlak bu illerde sudan ucuza arsa satıyor

Milli Emlak tarafından satışa sunulan Devlet Hazinesi mülkleri oldukça cazip fiyatlarla alıcılarını bekliyor. İlan, Türkiye genelinde 36 ilde yayınlandı. Bu durum, birçok kişinin “Milli Emlak ilanlarına nasıl başvuru yapılır?” gibi sorularını beraberinde getiriyor. Peki, Milli Emlak emlak ilanlarını nereden görebilirsiniz? Milli Emlak’a başvuru yapma süreci nasıl işliyor? Tüm detaylar burada…

Yatırım amacıyla arsa edinmek isteyenler, Milli Emlak’ın yayınladığı ilanları aktif olarak takip ediyorlar. Hazineye ait gayrimenkuller, uygun fiyatlarla alıcıları bekliyor ve 36 farklı ilde yüzlerce gayrimenkul satışa sunulmuş durumda.

Tarım arazileri ve Maliye Bakanlığı’na ait arazilerin satışı hız kesmeden devam ederken, bu satışlarla ilgili tüm ilanlar, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na bağlı Milli Emlak Müdürlüğü’nün resmi internet sitesi üzerinden duyuruluyor.

İHALE YÖNTEMİYLE SATIŞA SUNULACAK

İhale duyurusu, ilgili tarihi, ihale koşullarını, belirlenen ihale fiyatını ve ihaleyi düzenleyen il/ilçe Milli Emlak Müdürlüğü’nün iletişim bilgilerini içeriyor. Bu duyurular, belirli tarihlerde düzenlenen rekabetçi açık artırma yöntemiyle, en yüksek teklifi veren kişiye mülklerin satılmasını sağlıyor.

EMLAK VERGİSİNDE 5 YIL MUAFİYET

Gayrimenkullerini satmak isteyenler, peşin ödeme seçeneğiyle işlem yapabilirken, almak isteyenler ise tek peşinatla birlikte toplamda 24 aya kadar vadeli taksitli ödeme yapma seçeneğinden yararlanabiliyor. Peşin alımlarda 5 yıl süresince KDV muafiyeti ve emlak vergisi muafiyeti gibi avantajlar sunulmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x