5 kişilik ailenin ölüm korkusu: Gece artık uyuyamıyoruz

Gece saat 02:30’da meydana gelen olayda, Çengelli Mahallesi Muhtarı Bünyamin Yeşilyurt beş çocuğu ve eşi ile evde uyudukları esnada büyük bir gürültü ile uyandılar. Çocukları ile birlikte deprem oluyor diye dışarı koştuklarında evin balkon kısmında büyük bir kayayı gördüler. Aile dev kayanın evlerini yıkmadığı için şükrettiler.

Oltu’ya 12 kilometre uzaklıkta olan Çengelli Mahallesinde 50 hane 250 nüfus yaşıyor. Daha öncede heyelan ve kaya düşmesinden dolayı 1990 yılında 26 2008 yılında 14 afat evi yapılmıştı. Şu an mahallede acilen yapılması gerek ev sayısının 35 olduğunu belirtiliyor.

?

‘KORKUNÇ BİR GÜRÜLTÜ İLE UYANDIK’

Çengelli Mahallesi Muhtarı Bünyamin Yeşilyurt (49) “Dün gece 02:30 sularıydı korkunç bir gürültü ile uyandık uyandığımızda deprem oluyor sandık. Çocuklarımı hemen uyandırarak kapıya koştuk. Kapı önünde yamaçtan kopup evimize gelen kayayı gördük bu kaya balkonumuza çarparak durdu mahallemizde de aynı sıkıntılar çeken vatandaşlarımız mevcut bütün evlerde kaya gelme tehlikesi var. İleri de daha büyük sıkıntıların yaşanmaması için Devlet yetkililerimizden bu taş altında kalan evleri bir an önce başka bir yere taşıyarak insanların can güvenliklerini sağlamalarını istiyoruz. İnşallah bundan sonra bir kimsenin başına böyle bir sıkıntı gelmeden bu sorunlarımız çözülür” dedi. 

1/11

2/11

3/11

4/11

5/11

6/11

7/11

8/11

9/11

10/11

11/11

‘GECE ARTIK UYKU UYUYAMIYORUZ’

Bünyamin Yeşilyurt’un eşi Esengül Yeşilyurt (45) “Gece saat 02:30 da deprem oldu sandık. Büyük bir gürültü ile ev sallandı çocuklarla birlikte dışarı çıktık evin önünde büyük bir taş vardı. Yetkilerden bir an önce bize bir ev yapmalarını istiyoruz. Yukarıdaki taşlarda çatlamış onlarda her an gelebilir bir önce o taşların alınmasını istiyoruz. Gece artık uyku uyuyamıyoruz, evimizi bırakıp bir yere gidemiyoruz hava soğuk” dedi.

Bünyamin Yeşilyurt’un annesi Necmiye Yeşilyurt (72) “Evlerimizin bir an önce buradan kaldırılıp başka yere taşımalarını istiyoruz dün gece korkudan gözlerimi yummadım ben” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x