Aile dizisinin Atilla’sı Ushan Çakır kimdir? Ushan Çakır kaç yaşında, aslen nereli ve evli mi?

Daha önce Dedemin İnsanları, Uzun Hikaye, Rise of Empires: Ottoman, Ya İstiklal Ya Ölüm, Sen Hiç Ateşböceği Gördün mü? gibi farklı projelerde rol alan Ushan Çakır, 31 Mart 2021’de Show TV’de yayınlanmaya başlayan Kırmızı Kamyon dizisinin oyuncu kadrosunda rol almaktaydı. Dizi, reyting listesinde beklentileri karşılayamamıştı. Ünlü oyuncu şimdi ise Aile dizisinde Atilla karakterine hayat verecek.

Ushan Çakır kimdir?

23 Mayıs 1984 tarihinde İzmir’in Karşıyaka ilçesinde dünyaya geldiği bilinen ünlü oyuncu, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda okumuş ve burada oyunculuk eğitimi almıştır. 2023 yılı itibarıyla 39 yaşındadır ve bekardır.

Çakır, kamera karşısındaki ilk deneyimini 2004 senesinde Bir İstanbul Masalı adlı dizide rol alarak yaşamıştır.

Sonrasında ise Belalı Baldız, Kuzey Rüzgarı, Gece Gündüz, Gece Gündüz, Leyla ile Mecnun, 20 Dakika, Kurt Seyit ve Şura, Kara Ekmek ve Muhteşem Yüzyıl Kösem, Kara Yazı gibi birçok dizi kadrosunda rol almıştır. 2008 senesinde Başka Semtin Çocukları sinema filminde ilk sinema tecrübesini yaşamıştır.

Leyla ile Mecnun’da ‘Arda’ karakteriyle hafızalara kazınan isim, Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikayesi adlı filmde ‘Okan’ karakterini oynamıştır.

2016 yılında Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinde ‘Hezarfen Ahmed Çelebi’ karakterini canlandırmıştır.

Ushan Çakır evli mi?

2017 senesinde oyuncu Damla Sönmez ile nişanlanan çift evlenmeden ayrılmıştır. İkizler burcu olan Çakır 1.75 metre boyundadır. Ayrıca 70 kilodur.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*