Depremzedelere hakaret eden şahıs bu sefer iftira attı

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen illere yardımların geç gitmesi nedeniyle isyan eden ve yardım isteyen depremzedelere hakaret ettiği video ile tepki çeken Fatih Yeresaçan, hakaret içeren videosunu paylaşan bir Twitter kullanıcısını hedef aldı. Depremzedelere “tiyatrocu” diyerek kendini savundu.

Fatih Yeresaçan isimli şahıs, depremzedeler için daha önce, “3 kuruş menfaati için şerefini ayağının altına alan şahıslar, Rabbim belanızı öyle bir vermiş ki inşallah şifanızı da verir yani. Gerçekten acınacak haldesiniz. Ama aç olduğunuz açıkta olduğunuz için değil. Doymaz. Senin gözün doymuyor çünkü” gibi ifadeler kullanmıştı.

Son çektiği videoda, “Nasıl olmuşsa bulmuş benim bir tane videomu, kendi kafasına göre yorumlamış, bir nefret çığırtkanlığı yapıp beni afişe etmeye çalışmış” diyerek, hakaret içerikli videosunu ortaya çıkaran Twitter kullanıcısını hedef aldı.

DEPREMZEDELERE “TİYATROCU” DEDİ

Kendisini savunduğu videodaki sözlerinin devamı şöyle:

“Videomu zaten izlediğiniz zaman göreceksiniz tamamında ne anlatmak istediğimi. O dönem malumunuz Kılıçdaroğlu, İmamoğlu ve onların kendi etrafındaki güruh maalesef kendi tiyatrocularıyla deprem bölgesine gidip oy toplamak, oy çığırtkanlığı yapmak için ‘açığız, aramız yok, üşüyoruz, devlet nerede, ordu gelmedi, AFAD yok, çadır yok’ diye çığırtkanlık yapıyorlardı. Bizim de buna tepki gösterdiğimiz bir videoyu alıp kendi başlarına, kendi kafalarına göre yayınlıyorlar. Şimdi ben de buradan kendi kanalımda bunların hepsini dava ediyorum. Önce Allah’a dava ediyorum. Hepsi şu anda orada bana hakaret edenler hepsi şu anda benim hakkıma giriyorlar. Çünkü benim olmadığım yerde benim arkamdan konuşuluyor. Hakkımı helal etmiyorum. Haram zıkkım olsun. Ben aslında öyle bir şey yapmam kolay kolay ama bunlara gerçekten hakkımı helal etmiyorum. Çünkü oradaki niyetimi alıp kendilerine uyacak şekilde uyarlayıp beni ahlaka muğayir, adaba muğayir şeyler söyleyerek, aileme, şahsıma ve dinime saldırarak beni ifşa etmeye çalıştılar. Afişe etmeye çalıştılar.”

“HERKES GİDİP GEREKEN TEPKİYİ GÖSTERSİN”

Yeresaçan, hakaret içerikli videosunu paylaşan bir Twitter kullanıcısını da şu sözlerle hedef gösterdi:

“Evet şu vatandaşın Tweet adresini, lütfen arkadaşlar Tweet kullanan herkes girip gerekli tepkiyi lütfen göstersin. Benim bu videoda anlatmak istediğimi zaten siz anladınız. Fakat bunlar kendilerine göre yorumlamışlar. Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyacımızın olduğu şu günlerde yapılan bu tür eylemlere asla taviz vermiyoruz. Hepinizden Allah razı olsun.”

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*