Evinizdeki Karıncaları Ezmekten Neden Kaçınmalısınız? Ezerseniz Bir Karınca Gider, Bin Karınca Gelir…

Bir karıncayı ezdiğinizde vücut sıvısı dışarı sızar. Karıncanın vücudundaki sıvı, tüm koloniye onları bulması için sinyal gönderen feromonlar üretir. Bu biyolojik süreç aslında karınca kolonilerinin hastalıklardan korunmasına yardımcı olur, çünkü karıncalar ölü karınca bedenlerini koloniden çıkarır ve onları ölü karıncanın koloninin geri kalanını kirletemeyeceği yerlere bırakır. Sonuç olarak, bir karıncayı bulmak, onu ezmek ve daha sonra karıncanın ezildiği alanı istila eden büyük bir karınca sırası veya yığınını bulmak yaygın bir olaydır.

Evnizdeki karıncalardan kurtulmanın, onları ezmeyi ve böylece evinizi daha fazla istila etmeleri için birlikler çağırmayı içermeyen kolay yolları da vardır.

Karıncaları evinizden nasıl uzak tutabilirsiniz?

Evinizi istila eden bir karınca kolonisine karşı korunmak için, eğer bir karıncayı ezerseniz, cesedi hızla çıkarın ve ardından alanı temizleyin, böylece feromonların kokusunu ortadan kaldırın. Lekeyi sterilize etmek için sirke, kabartma tozu ve su veya tarçın kullanın.

Aslında, zehirli kimyasalların kullanılmasını gerektirmeyen karıncaları öldürmenin ve uzaklaştırmanın birkaç yolu vardır :
Karıncaların evinizin çevresine yerleşmesini engellemek için öğütülmüş karabiber veya kırmızı biber, nane, çay ağacı yağı veya limon okaliptüs yağı kullanın. Bu maddeler evinizin kokusunu karıncalar için istenmeyen hale getirecektir. Beyaz sirke sadece caydırıcı değil aynı zamanda karıncaları da öldürecektir. Karıncaları uzak tutmak için eşit miktarda beyaz sirke ve suyu karıştırın ve tezgahlara ve zeminlere püskürtün; karıncalar kokuyu bizden çok sonra bile alabilecekler. Ayrıca bu karışımı doğrudan karıncaların üzerine püskürtüp, kağıt havluyla alıp çöpe atabilirsiniz, bu da bölgeyi temizleyecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x