‘Kim Milyoner Olmak İster’de sorulan ‘Nejat Uygur’ sorusu gündem oldu

Kenan İmirzalıoğlu’nun sunucusu olduğu Kim Milyoner Olmak İster yarışması dün akşam yeni bölümüyle ekrana geldi. Bu hafta yarışmaya katılan ve başarılı bir performans gösteren Ayşe Gündüz hayat hikayesiyle de gündem oldu.

‘Kim Milyoner Olmak İster’deki 250 bin lira kaybettiren “Nejat Uygur” sorusu gündem oldu. Soru aralarında hayatından anekdotlar anlatmaya devam eden Gündüz, Ayşe Gündüz, “925 gün önce doğal gaz patlamasında evleneceğim kişiyi kaybettim. Hayat bir şekilde geçiyor. Asıl önemli olan hayata nasıl baktığındır” ifadelerini kullandı.

Gündüz, ikinci baraj sorusuna kadar ulaştı. Yarışmacı, büyük ödüle iki adım kala 11’inci soruyu da gördü. Ayşe Gündüz’ün karşısına, ‘Cibali Karakolu’ adlı tiyatro oyunuyla ilgili hangi bilgi doğrudur?’ sorusu çıktı. Büyük ödüle adım adım yaklaşan yarışmacı çekilmek yerine doğru olduğunu düşündüğü cevabı verekrek yarışmaya devam etti.. ‘A- Yazarı Nejat Uygur’dur’ cevabını veren Gündüz, yarışmadan elendi. Yarışmacı, 50 bin TL ödül aldı.

Yarışmada sorulan, “”Cibali Karakolu” adlı tiyatro oyunuyla ilgili hangi bilgi doğrudur?” sorusunun seçenekleri şöyleydi: A: Yazarı Nejat Uygur’dur. B: Filminde Kemal Sunal başroldedir. C: Hikayesi İzmir’de geçer. D: Fransızca bir oyundan uyarlanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x