Tecrübeli Analist 2 Altcoin İsmi Verdi: Biri Uçacak ve Biri Çakılacak!

Kripto para piyasası sert düşüşün ardından hafta sonuna doğru kayıplarının bir kısmını telafi etmeyi başardı. Şimdi tüm gözler SEC’in vereceği spot Bitcoin ETF kararında. Bu gelişmenin Bitcoin ve altcoin fiyatlarını nasıl etkileyeceği konusunda farklı görüşler var. Popüler kripto analisti Ali Martinez, LDO’dan çok güçlü bir hamle bekliyor. Diğer tarafta analist, LTC’nin sert bir düzeltme göreceğini tahmin ediyor.

Analist: LDO’nun güçlü yükseliş potansiyeli var!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, piyasa SEC’in vereceği kararı sabırsızlıkla bekliyor. Uzmanlar, bu kararın piyasanın gidişatını etkileyeceğini belirtiyor. Bu gelişmelerin ortasında popüler kripto analisti Ali Martinez, son tahminlerini paylaştı. Analist, LidoDAO’nun (LDO) haftalık grafikte tipik olarak yükseliş olarak kabul edilen bir yükselen üçgen oluşturduğunu söylüyor. Analiste göre, altcoin fiyatının mevcut seviyesinden yaklaşık %83 oranında yükselmesi mümkün. Martinez, bu konudaki tahminlerini şu şekilde açıklıyor:

3,30 dolar seviyesini yakından takip edin! Bu seviyenin üzerinde sürekli bir haftalık kapanış, LDO’yu potansiyel olarak tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 6 dolara doğru itecek bir yükselişin tetikleyicisi olabilir.

Kaynak: Ali Martinez

Bu arada LDO yazı sırasında günlük bazda % kayıpla 3,05 dolardan işlem görüyordu. Bununla birlikte altcoin haftalık grafiğinde yaklaşık %13 yükseliş kaydetti. Aylık grafiğinde ise LDO, %31’in üzerinde artış gördü. Mevcut durumda LDO, analistin dikkat çektiği 3,30 doların altında duruyor. Ancak Martinez, yükseliş için bu seviyenin üzerinde bir haftalık kapanış yapması gerektiğini söylüyor.

Bu altcoin için işler zor: Kartlarda %42’lik düşüş var!

Analist, daha sonra Litecoin’e (LTC) bakıyor. Martinez, piyasa değerine göre 22. en büyük kripto varlığının görünümünün “zorlu olduğunu” söylüyor. Kripto analistine göre, altcoin fiyatının mevcut seviyesinden yaklaşık %42 oranında düşmesi muhtemel. Martinez, bu öngörüsü için şu yorumu paylaşıyor:

Satış baskısı devam ederse, LTC 38 dolara kadar gerileyebilir. Bu da potansiyel olarak bir ayı bayrağı oluşumunu teyit edebilir.

Kaynak: Ali Martinez

Litecoin, kripto varlığın Ağustos ayında yarıya inmesinden yaklaşık bir ay önce ulaştığı 2023’ün en yüksek seviyesi olan 115 dolardan %43 düşüşle 65,19 dolardan işlem görüyor. Bunun yanında altcoin, haftalık %14 aylık ise %9 oranında değer kaybetti. Dolayısıyla her iki zaman diliminde de kırmızı bölgede duruyor.

Bitcoin etrafında yoğun balina faaliyeti var

Son olara analist, lider kripto para Bitcoin’i (BTC) ele alıyor. Analitik platformu Santiment’in verilerine atıf yapan analist, Bitcoin’in son zamanlarda sekiz ayın en yüksek seviyesine çıkmasının balinaların yoğun birikimiyle aynı zamana denk geldiğini söylüyor. Bu konuda şu değerlendirmeyi yapıyor.

Bitcoin’deki 45.000 doların üzerindeki son artış, önemli balina faaliyetleriyle destekleniyor gibi görünüyor! Geçtiğimiz hafta, BTC balinaları 30.000 BTC’den fazla biriktirdi. Bu da işlem sayılarındaki artışla aynı zamana denk geldi. Bu birikim, mevcut yükselişi tetikleyen önemli bir faktör olabilir!

Kaynak: Ali Martinez

Bu arada Bitcoin yazı sırasında günlük bazda %1,5 artışla 43.918 dolardan işlem görüyordu. Sert düşüşten sonra BTC, kayıplarını önemli ölçüde geri almayı başardı. Şimdi SEC’ten gelecek kararı bekliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x