Trabzon’da ana su hattı patladı: 7 katlı bina böyle hasar aldı

Devlet sahil yolu Yenimahalle mevkisinden geçen ana su hattında henüz belirlenemeyen nedenle patlama oldu.

Hattın patlayan bölümünden yükselen su, sahil yolunun her iki şeridinde birikerek ulaşımı aksattı. İhbar üzerine olay yerine gelen polis, vatandaşları uzaklaştırarak bölgede emniyet şeridi oluşturdu.

Tazyikli su, yolun karşısında altında dükkanlar bulunan 7 katlı binanın çatı ve dış cephesinde hasara neden oldu. Binadan kopan parçalar park halindeki bazı araçlara zarar verdi.

Büyükşehir Belediyesi Trabzon İçmesuyu ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü ekiplerince yapılan çalışma sonucu tazyikli akış kontrol altına alınarak, yolun Trabzon-Akçaabat istikameti kontrollü trafiğe açıldı.

Suyun tahliye işlemleri devam ederken, ev ve iş yerleri sudan zarar gören vatandaşlar da temizlik çalışmalarına başladı.

Binadan parçalar koptu

İş yeri hasar gören Ali Atalar, gazetecilere, suyun patlamasıyla deprem şiddetinde bir olay yaşadıklarını belirterek, “Suyun şiddetiyle camlar patladı, olduğu gibi evlerin içine girdi. Suyun apartmana verdiği zararla birlikte parçalar koptu ve düştü.” dedi.

Vatandaşlardan Sabri Aydın da araba yıkarken bir patlama sesi duyduğunu dile getirdi.

Nuran Kurt da Trabzon Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’nden geldiğini ve parkta durduğu sırada patlama sesi duyduğunu anlatarak, “Doğal gaz patladı sandım. Çok korktuk, hemen kaçtık. Kimseye bir şey olmadı ama karşı bina çok hasar gördü.” diye konuştu.

Öte yandan patlama anı çevredeki bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir