Yapay zeka varlığı SingularityNET (AGIX) hızlı toparlandı: Elon Musk etkisi mi?

Investing.com – Yapay zeka sektöründe faaliyet gösteren SingularityNET’in yerel varlığı AGIX, son birkaç gündür dip seviyeden hızlı yükselişiyle dikkat çekiyor.

AGIX, son 24 saatte %20’lik bir değer artışı kaydetti ve ilk 100 kripto para arasında en çok yükselen kripto para oldu. AGIX, bugün 0,56 dolarda zirve gördükten sonra bir miktar geriledi. Son yükselişin ardından kripto paranın Mart ayı başında başlayan düşüş ivmesindeki kayıplarını geri aldığı görüldü.

SingularityNET tokeninin, son günlerdeki sıçraması piyasa genelindeki toparlanmaya birlikte gelirken kripto paranın son 4 günde %80’e varan yükseliş performansıyla ortalamanın çok üzerinde değerlenmesi, son günlerde yapay zeka sektörünün göz önünde olmasına bağlanıyor.

Diğer yandan bugünkü sıçrama, bazıları tarafından Elon Musk’ın son tweetine atfedildi. Musk, Twitter üzerinden Singularity yazılı bir görsel paylaştı. Geçmiş dönemlerde özellikle Dogecoin ile ilgili paylaşımlarla kripto paranın yükselişinde önemli bir paya sahip olan Musk, zaman zaman bu şekilde göndermeleriyle kripto paralarda volatiliteyi artırmasıyla biliniyor. Twitter sahibinin Singularity ile ilgili paylaşımı da net bir mesaj olmasa da AGIX tokeniyle ilişkilendirildi.

Diğer yandan Elon Musk’ın şaka temalı kripto varlıklardan sonra yapay zekaya olan ilgisinin bu alanda çalışan projelerin kripto varlıklarına kadar uzanıp uzanmayacağını önümüzdeki günlerde daha net görebiliriz. Ancak şu bir gerçek ki 2023 yılına girilmesiyle birlikte dünya çapında yapay zeka projelerine ilgi artmış durumda. Bu da yapay zeka ile ilişkili kripto varlıkların piyasa ortalamasının üzerinde değer artışına katkıda bulunuyor.

SingularityNET hızla yükseliyor

Yapay zeka sektöründe faaliyet gösteren SingularityNET’in varlığı AGIX de bu ilgiye bağlı olarak yılbaşından bu yana %1.100 oranında yükselişle muazzam bir yükseliş performansına sahip. Bugün 610 milyon dolar piyasa değerine sahip olan AGIX, listede 79. Sırada yer alıyor.

Bunun yanında yapay zeka alanının iddialı projesi SingularityNET bir yandan da ekosistemindeki merkezsiz uygulamaların sayısını artırmaya devam ediyor. Ekosistemde öne çıkan uygulamaların başında ise Rejuve.ai, Cogito, Awakening Health ve Nunet geliyor.

Yazar: Günay Caymaz

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*