AK Parti’de ‘Olağanüstü’ heyecan: Kongre günü

AK Parti’de hazırlıklar tamamlandı, 4. Olağanüstü Kongre bugün yapılacak. ‘Türkiye Yüzyılı’ ana temalı kongrede genel başkan seçimi yapılacak, parti yönetimi yenilenecek. Yapılacak kongrede AK Parti’nin tek genel başkan adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanolacak.

Merkez karar ve Yönetim Kurulu’nda büyük oranda değişiklikler yapılması bekleniyor. 75 kişilik ekibin içinden MYK yani genel başkan yardımcıları belirlenecek. Edinilen bilgiye göre Genel Sekreter Fatih Şahin, parti yönetiminde asil ve yedek listede yer alacak isimleri arayarak bilgilendirdi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, kongreyle ilgili yaptığı açıklamada “Siyasi partilerin en büyük organizasyonları kongre. Kongreyi kendimizi gözden geçirdiğimiz vizyonumuzu belirlediğimiz fırsat olarak görüyoruz” ifadelerini kullandı.

YEREL SEÇİM STARTI

AK Parti kongresiyle beraber yerel seçim startı da verilmiş olacak. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, “Rakip siyasi partilerin kongrelerine bakınca farkı görüyorsunuz. Mayıs ayında zaten çalışmalara başlamıştım. Kongreyle yerel seçim startını da vermiş oluyoruz” dedi.

100 bin kadar partilinin yer alması beklenen kongrede yabancı temsilciler de yer alacak. Ayrıca kongreye 27 ülkeden siyasi parti temsilcisiyle 127 büyükelçi ve 3 Cumhurbaşkanı’nın da katılması bekleniyor.

Ankara Spor Salonu’ndaki kongre, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın salona gelişiyle başlayacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, önce salon dışındakilere hitap edecek, ardından kongre konuşmasına geçecek. Cumhurbaşkanı’nın konuşmasında yeni anayasa ve terörle mücadele vurgusu yapması, yerel seçimlere ve ekonomiye ilişkin mesajlar vermesi bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x