![](https://elazig-ajans.com.tr/wp-content/uploads/2024/02/turkiye-uzay-ajansi-uzay-temali-resim-yarismasi-duzenliyor-1-7LjZEjWO.jpg)
İlkokul öğrencileri için resim yarışmasının konusu “Türkiye’nin İnsanlı İlk Uzay Yolculuğu”, ortaokul öğrencileri için resim yarışmasının konusu ise “Sıradaki Astronot Ben Olmalıyım, O İş Bende!” olarak belirlendi.
Türkiye Uzay Ajansı’nın sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımda, “Sıradaki Astronot Ben Olmalıyım, O İş Bizde” diyorsan, hünerini gösterme sırası sende!” ifadesi kullanıldı. Yarışmaya dair tüm detaylar okul müdürlükleri tarafından öğretmen ve öğrencilere duyurulacağı ifade edildi.